Finansal Kurumlar

Ak Finansal Kiralama A.Ş. (“Şirket” veya “Aklease”) 3226 sayılı Finansal Kiralama Kanunu uyarınca 14 Kasım 1988 tarihinde yabancı ortaklı leasing firması olarak BNP-AK-DRESDNER Finansal Kiralama A.Ş. adıyla Türkiye’de kurulmuştur. 26 Ocak 2005 tarihinde Şirket’in tüm hisselerinin Akbank T.A.Ş. tarafından satın alınması sonucunda şirket adı Ak Finansal Kiralama A.Ş. olarak değiştirilmiştir.
    
Uzun yıllardır, müşterilerine uzun vadeli ve rekabetçi oranlı kaynak aktarmak konusunda rekabette öne çıkan Aklease, yüksek fonlama kabiliyeti sayesinde, müşterilerinin değişken finansal ihtiyaçlarına uygun birebir çözümler üretmektedir.

%99,99 oranında Akbank iştiraki olan Aklease, 2016 yılında da sağlam mali ve ortaklık yapısı, güçlü özkaynak seviyesi, 12 şubesi, yaygın fonlama ağı ve en önemlisi alanında uzman ve dinamik insan kaynağı ile ekonomiyi kesintisiz desteklemeye devam etmiştir.

1924 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin iktisadi gelişimini desteklemek amacıyla kurulan İş Bankası, 93 yıldır ülke ekonomisine ve toplumsal hayatın gelişimine katkı sağlamaktadır. Banka, 2017 Eylül ayı itibarıyla aktif toplamı, kredi hacmi, mevduat tabanı ve özkaynak büyüklüğü bakımından Türkiye’nin en büyük özel bankası konumundadır. Cumhuriyetin simgelerinden olan İş Bankası, kurumsal, ticari, bireysel ve özel bankacılık ile hazine/yatırım bankacılığı alanlarında faaliyetlerine devam etmektedir. Özel bankalar içinde en fazla şube sayısına ve en geniş ATM ağına sahip olan İş Bankası, yaygın hizmet ağı ve dijital hizmet platformları sayesinde müşterilerinin ihtiyaçlarını en hızlı ve etkin şekilde karşılamaktadır. İş Bankası yurt dışında da 14 farklı ülkede iştirakleri ve kendi bünyesindeki 41 şube ve 2 temsilcilik ile faaliyet göstermektedir. Güven duygusu ile özdeşleşen İş Bankası, 25 bine yakın çalışanıyla yaklaşık 15 milyon müşteriye hizmet vermektedir. Dijital ortamda müşterisine en yakın banka olma gayesiyle hareket eden İş Bankası, yaklaşık 5,6 milyon dijital müşterisine dijital temas noktalarında kişiselleştirilmiş hizmetler sunmaktadır.

1954 yılında, vakıf kaynaklarını ekonomik kalkınmanın gereksinimleri doğrultusunda en iyi biçimde değerlendirmek amacıyla kurulan VakıfBank, çağdaş bankacılık yöntemleri ve uygulamalarıyla Türkiye’nin tasarruf düzeyinin gelişim sürecine katkıda bulunmaktadır. Kurumsal, ticari ve küçük işletme bankacılığının yanı sıra bireysel ve özel bankacılık alanlarında da çağdaş bankacılık ürün ve hizmetleri sunan VakıfBank, 14.000’e yaklaşan personeliyle Türkiye’nin önde gelen bankalarından biridir. Bireysel ve kurumsal müşterilerine ülke çapına yayılmış şubelerinin yanı sıra ileri teknolojiyle desteklenen alternatif dağıtım kanalları aracılığıyla hizmet sunmaktadır. Banka’nın New York, Erbil, Bahreyn, Viyana, Frankurt ve Köln’de şubeleri bulunmaktadır.
VakıfBank TurSEFF sayfasına göz atmak için tıklayınız .

Hizmet Talep Formu

Fikrinizin çevreci bir yatırıma dönüşmesi için tıklayınız.

Yenilenebilir Enerji ve Kaynak Verimliliği Kredi İstatistikleri

Başlangıçtan Bugüne

8

faaliyet süresi (yıl)
 

1024

finanse edilen projeler

561

milyon Avro değerinde finansman
 

447

ktoe yıllık
birincil enerji tasarrufu

2.1

Mton yıllık
CO2eş
azalımı

458

MW kurulu yenilenebilir enerji gücü

Büyümeye devam ediyor!

TurSEFF Bileşenleri

Geliştiren

Destekleyen

Destekleyen