Hakkında / GEFF

GEFF

GEFF Programı, 24 ülkede 120’den fazla finans kuruluşu ile çalışmakta ve yaklaşık 4 milyar Avro Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) finansmanı ile desteklenmektedir. Bu sayede 112.000’den fazla firmanın yıllık CO2 emisyonları 6 milyon tondan fazla azaltılmıştır.

GEFF programları aracılığıyla, EBRD yerel finansal kurumlara kredi finansmanı sağlayarak çok sayıda yeşil yatırımı finanse etmektedir.

GEFF finansal destek sağlamanın yanında, deneyimli bankacı ve teknik program yöneticilerinden oluşan bir EBRD ekibi tarafından GEFF ürün ve hizmetleri için tutarlı, kaliteli ve yenilikçi bir hizmette sağlanmaktadır. Bunlara ek olarak, katılan finansal kurumların ve müşterilerin pazar uygulamalarını geliştirmesine yardımcı olmak için danışmanlık hizmetleri de mevcuttur.

Bu da GEFF Programları’nın yeşil ekonomi yatırımlarının faydalarını ve yeşil projeleri nasıl yatırımlara dönüştürdüklerini göstermelerine yardımcı olur.

TurSEFF de Türkiye’deki GEFF Programlarından biridir. Diğer programlar ise konut sektörünü hedefleyen TurEEFF ve özel sektör için orta ölçekli kaynak verimliliği ve yenilenebilir enerji yatırımlarını (10 milyon Avro’dan büyük) hedef alan MidSEFF’dir.

                          
 

Hizmet Talep Formu

Fikrinizin çevreci bir yatırıma dönüşmesi için tıklayınız.

Kaynak Verimliliği Kredi İstatistikleri

Başlangıçtan Bugüne

7

faaliyet süresi (yıl)
 

998

finanse edilen projeler

535

milyon Avro değerinde finansman
 

438

ktoe yıllık birincil enerji tasarrufu

2.1

Mton yıllık CO2eş azalımı

448

MW kurulu yenilenebilir enerji gücü

Büyümeye devam ediyor!

TurSEFF Bileşenleri

Geliştiren

Destekleyen

Destekleyen